Textový režim

Hlavní menu Index Projekty Galerie Jazyky a umění Přátelé Brejlovec.net EU
PřekladySlovník městHudba

Knut Hamsun: Viktorie

Milí přátelé,
pustil jsem se do velké práce. Překládám knihu Victoria od Knuta Hamsuna. Tento text patří mezi nejkrásnější milostné příběhy skandinávské literatury. Samozřejmě už byla přeložená, ale každý překladatel dává do knihy kus sebe, proto jsem se rozhodl pořídit vlastní překlad. Navíc jsem vytvořil prostor pro fotografické umění svého bratra. Takže je na co se těšit.

Pro ty z vás, kteří nemohou nebo nechtějí pořídit si vlastní výtisk, jsem zveřejnil finální verzi překladu ve formátu PostScript (29 MB) a finální verzi překladu ve formátu PDF (2 MB) Dlouho jsem váhal, pod jakou ,,licencí`` text zveřejnit. Uvědomte si prosím, že jsem této práci věnoval značné množství úsilí a v neposlední řadě i peněz. Proto si přeji, aby byl text šířen POUZE z této internetové stránky. Co se týče tisku, dovoluji výtisk jedné kopie pro vlastní potěšení.

Při převodu jakýmkoliv programem z PostScriptu do PDF dochází ke snížení kvality výsledku (špatné kernování, komprese fotografií). Pokud nemáte programy na prohlížení PostScriptu, nainstalujte si zdarma GhostScript a GSView.

Cena lepeného výtisku v tvrdých, plátnem potažených deskách stojí 600 Kč (bílý papír, 80 g/m2) nebo 800 Kč (béžový papír se vzorkem, 120 g/m2). Objednávky posílejte na můj mail.

Vojta

Síň slávy

V následující tabulce jsou uvedeni ti, kteří mi prokázali tu čest, že si objednali výtisk Viktorie. Chcete být také slavní? Stačí tak málo...

Jméno Použitý papír
Moje rodina 120 g/m2 béžový
Adélka Mišoňová 80 g/m2 bílý
Šárka Horáková 120 g/m2 béžový
Pan ředitel, mgr. Ladislav Groh 120 g/m2 béžový
Martin Matyska 80 g/m2 bílý
Majda Jirkalová 120 g/m2 béžový
Jana a Bohumil Buriánkovi 120 g/m2 béžový
Drahomíra Hrubá 120 g/m2 béžový

Poslední změna této stránky: 9. 3. 2007 09:39:53